Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Turboresultat serie 6

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 6   Hcp/ser   Redan
i final
  Till
final
 
1. Daniel Tserni BK Loet   293   14   Ja      
2. Sven-Erik Bergman Boden-Cometen   254   30       Ja  
3. Lars-Erik Spett BK Ripan   251   30          
4. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   247   0   Ja      
5. Felix Nilsson Bodens BS   244   7   Ja      
6. Johannes Granström Bodens BS   241   5   Ja      
7. Erik Rönnbäck Bodens BS   239   22   Ja      
8. Fredrik Walding BF Krypton   237   30          
9. Ante Fahlén Vilhelmina IK   232   21          
10. William Svensson BK Kaskad   230   0   Ja      
11. Adam Andersson Team Pergamon BC   230   0   Ja      
12. Jesper Hansson Vilhelmina IK   230   22          
13. Rickard Ekman BF Krypton   229   22   Ja      
14. Magnus Fagerqvist BK Loet   228   11   Ja      
15. Ulf Pettersson Bodens BS   226   14   Ja      
16. Tommy Petersén BK Ripan   224   7   Ja      
17. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   221   22          
18. Henrik Simonsson Bodens BS   221   15          
19. Tommy Andersson BF Krypton   221   20   Ja      
20. Louise Löfgren Pite BF   220   30   Ja      
21. Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK   219   30   Ja      
22. Kjell Landström BK BD-Pärlan   217   10          
23. Fredrik Larsson Bodens BS   216   8   Ja      
24. Anders Johansson Piteå BK   216   26   Ja      
25. Roger Engman BK Loet   214   23   Ja      
26. Peter Lundberg Bodens BS   214   17          
27. Axel Simonsson Bodens BS   213   16   Ja      
28. Daniel Unander Kiruna AIF Bowling   213   0   Ja      
29. Niklas Wiklund BK Ripan   212   12          
30. Emil Holmberg Bodens BS   211   1          
31. Peter Berglund Kiruna AIF Bowling   211   30   Ja      
32. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   211   30          
33. Henrik Törnquist Domsjö IF BK   211   11   Ja      
34. Dan Wälivaara BK BD-Pärlan   211   9          
35. Mats Andersson Bodens BS   209   12   Ja      
36. Andreas Lindgren BK Loet   207   11          
37. Fredrik Karlsson Bodens BS   206   27          
38. Jonne Käsmä Finland   205   1   Ja      
39. Ludwig Ingerskog Bodens BS   202   0   Ja      
40. Per Sundqvist Bodens BS   200   4   Ja      
41. Kim Lindström Bodens BS   200   12   Ja      
42. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   200   30   Ja      
43. Peder Jacobsson Vilhelmina IK   200   5          
44. Sebastian Landin Olsson BF Krypton   199   30   Ja      
45. Viktoria Sandlund IFK Umeå   199   30          
46. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   198   22          
47. Jan Rönnbäck Bodens BS   198   16   Ja      
48. Daniel Rönnbäck Bodens BS   197   13          
49. Ulf Riström BF Krypton   196   30          
50. Andreas Lidström Vilhelmina IK   194   30   Ja      
51. Peter Ljung Team Pergamon BC   193   2          
52. Helena Josjö Bodens BS   188   20          
53. Lars Karlsson Bodens BS   186   10   Ja      
54. Ove Sundén BF Krypton   183   19          
55. Arto Kuusela BK Loet   181   11   Ja      
56. Jan Thorsson Strajk Alley Hallförening   181   30          
57. Helena Carlsson Umeå IK BF   178   21          
58. Caroline Johansson Pite BF   177   29   Ja      
59. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   176   29   Ja      
60. Leif Strömgren BK BD-Pärlan   172   30          
61. Rolf Norling Boden-Cometen   169   30          
62. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   160   20          
63. Staffan Bergdahl Bodens BS   158   9          
64. Anders Jonsson Domsjö IF BK   152   26          
65. Sara Almqvist BK Prana   144   19