Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Turboresultat serie 5

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 5   Hcp/ser   Redan
i final
  Till
final
 
1. Peter Berglund Kiruna AIF Bowling   264   30   Ja      
2. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   262   29       Ja  
3. Per Sundqvist Bodens BS   251   4   Ja      
4. Emil Holmberg Bodens BS   243   1          
5. Felix Nilsson Bodens BS   239   7   Ja      
6. Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK   238   30   Ja      
7. Andreas Lidström Vilhelmina IK   235   30   Ja      
8. Kim Lindström Bodens BS   233   12   Ja      
9. Axel Simonsson Bodens BS   232   16   Ja      
10. Andreas Lindgren BK Loet   230   11          
11. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   230   30          
12. Johannes Granström Bodens BS   228   5   Ja      
13. Tommy Petersén BK Ripan   227   7   Ja      
14. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   227   30   Ja      
15. Louise Löfgren Pite BF   227   30   Ja      
16. Lars Karlsson Bodens BS   226   10   Ja      
17. Viktoria Sandlund IFK Umeå   225   30          
18. Ludwig Ingerskog Bodens BS   224   0   Ja      
19. Niklas Wiklund BK Ripan   223   12          
20. Jan Rönnbäck Bodens BS   223   16   Ja      
21. Erik Rönnbäck Bodens BS   221   22   Ja      
22. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   221   22          
23. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   221   20          
24. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   218   0   Ja      
25. Mats Andersson Bodens BS   217   12   Ja      
26. Roger Engman BK Loet   216   23   Ja      
27. Helena Carlsson Umeå IK BF   215   21          
28. Dan Wälivaara BK BD-Pärlan   214   9          
29. Sebastian Landin Olsson BF Krypton   213   30   Ja      
30. Fredrik Larsson Bodens BS   212   8   Ja      
31. Rickard Ekman BF Krypton   211   22   Ja      
32. Peter Lundberg Bodens BS   210   17          
33. Arto Kuusela BK Loet   210   11   Ja      
34. Tommy Andersson BF Krypton   209   20   Ja      
35. Magnus Fagerqvist BK Loet   209   11   Ja      
36. Henrik Simonsson Bodens BS   206   15          
37. Helena Josjö Bodens BS   206   20          
38. Anders Johansson Piteå BK   203   26   Ja      
39. Caroline Johansson Pite BF   201   29   Ja      
40. Ante Fahlén Vilhelmina IK   201   21          
41. Daniel Tserni BK Loet   200   14   Ja      
42. Daniel Unander Kiruna AIF Bowling   199   0   Ja      
43. Leif Strömgren BK BD-Pärlan   197   30          
44. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   197   22          
45. Staffan Bergdahl Bodens BS   196   9          
46. William Svensson BK Kaskad   195   0   Ja      
47. Kjell Landström BK BD-Pärlan   195   10          
48. Ulf Pettersson Bodens BS   192   14   Ja      
49. Adam Andersson Team Pergamon BC   191   0   Ja      
50. Peter Ljung Team Pergamon BC   190   2          
51. Anders Jonsson Domsjö IF BK   186   26          
52. Sara Almqvist BK Prana   184   19          
53. Daniel Rönnbäck Bodens BS   183   13          
54. Henrik Törnquist Domsjö IF BK   182   11   Ja      
55. Jan Thorsson Strajk Alley Hallförening   180   30          
56. Fredrik Karlsson Bodens BS   178   27          
57. Peder Jacobsson Vilhelmina IK   178   5          
58. Ulf Riström BF Krypton   174   30          
59. Jonne Käsmä Finland   172   1   Ja      
60. Rolf Norling Boden-Cometen   171   30          
61. Lars-Erik Spett BK Ripan   165   30          
62. Jesper Hansson Vilhelmina IK   162   22          
63. Sven-Erik Bergman Boden-Cometen   161   30          
64. Ove Sundén BF Krypton   159   19          
65. Fredrik Walding BF Krypton   154   30