Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Turboresultat serie 4

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 4   Hcp/ser   Redan
i final
  Till
final
 
1. Roger Engman BK Loet   287   23   Ja      
2. Per Sundqvist Bodens BS   270   4   Ja      
3. Adam Andersson Team Pergamon BC   268   0   Ja      
4. Ludwig Ingerskog Bodens BS   259   0   Ja      
5. Axel Simonsson Bodens BS   249   16   Ja      
6. Tommy Petersén BK Ripan   241   7   Ja      
7. Rickard Ekman BF Krypton   237   22       Ja  
8. William Svensson BK Kaskad   236   0   Ja      
9. Daniel Tserni BK Loet   235   14   Ja      
10. Erik Rönnbäck Bodens BS   231   22   Ja      
11. Kjell Landström BK BD-Pärlan   228   10          
12. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   226   0   Ja      
13. Tommy Andersson BF Krypton   223   20   Ja      
14. Leif Strömgren BK BD-Pärlan   222   30          
15. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   222   30   Ja      
16. Sebastian Landin Olsson BF Krypton   221   30   Ja      
17. Lars-Erik Spett BK Ripan   221   30          
18. Peter Berglund Kiruna AIF Bowling   219   30   Ja      
19. Caroline Johansson Pite BF   217   29   Ja      
20. Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK   215   30   Ja      
21. Henrik Törnquist Domsjö IF BK   214   11   Ja      
22. Daniel Unander Kiruna AIF Bowling   213   0   Ja      
23. Andreas Lindgren BK Loet   210   11          
24. Helena Carlsson Umeå IK BF   210   21          
25. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   210   29          
26. Mats Andersson Bodens BS   210   12   Ja      
27. Kim Lindström Bodens BS   209   12   Ja      
28. Niklas Wiklund BK Ripan   209   12          
29. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   208   22          
30. Fredrik Karlsson Bodens BS   207   27          
31. Jan Rönnbäck Bodens BS   207   16   Ja      
32. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   207   22          
33. Johannes Granström Bodens BS   205   5   Ja      
34. Jesper Hansson Vilhelmina IK   203   22          
35. Magnus Fagerqvist BK Loet   202   11   Ja      
36. Peter Lundberg Bodens BS   201   17          
37. Staffan Bergdahl Bodens BS   201   9          
38. Ulf Pettersson Bodens BS   200   14   Ja      
39. Ove Sundén BF Krypton   199   19          
40. Anders Johansson Piteå BK   198   26   Ja      
41. Viktoria Sandlund IFK Umeå   198   30          
42. Peter Ljung Team Pergamon BC   195   2          
43. Jan Thorsson Strajk Alley Hallförening   194   30          
44. Henrik Simonsson Bodens BS   194   15          
45. Jonne Käsmä Finland   194   1   Ja      
46. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   194   30          
47. Dan Wälivaara BK BD-Pärlan   193   9          
48. Andreas Lidström Vilhelmina IK   193   30   Ja      
49. Ante Fahlén Vilhelmina IK   192   21          
50. Emil Holmberg Bodens BS   192   1          
51. Daniel Rönnbäck Bodens BS   190   13          
52. Fredrik Larsson Bodens BS   189   8   Ja      
53. Sven-Erik Bergman Boden-Cometen   189   30          
54. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   189   20          
55. Felix Nilsson Bodens BS   188   7   Ja      
56. Fredrik Walding BF Krypton   183   30          
57. Arto Kuusela BK Loet   182   11   Ja      
58. Anders Jonsson Domsjö IF BK   179   26          
59. Peder Jacobsson Vilhelmina IK   177   5          
60. Sara Almqvist BK Prana   175   19          
61. Rolf Norling Boden-Cometen   168   30          
62. Lars Karlsson Bodens BS   165   10   Ja      
63. Louise Löfgren Pite BF   161   30   Ja      
64. Ulf Riström BF Krypton   160   30          
65. Helena Josjö Bodens BS   153   20