Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Turboresultat serie 3

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 3   Hcp/ser   Redan
i final
  Till
final
 
1. Caroline Johansson Pite BF   255   29       Ja  
2. Axel Simonsson Bodens BS   253   16   Ja      
3. Arto Kuusela BK Loet   252   11   Ja      
4. Jonne Käsmä Finland   248   1   Ja      
5. Andreas Lidström Vilhelmina IK   246   30   Ja      
6. Adam Andersson Team Pergamon BC   245   0   Ja      
7. Henrik Simonsson Bodens BS   244   15          
8. Sebastian Landin Olsson BF Krypton   237   30   Ja      
9. Rickard Ekman BF Krypton   237   22          
10. Kim Lindström Bodens BS   236   12   Ja      
11. Andreas Lindgren BK Loet   235   11          
12. Johannes Granström Bodens BS   235   5   Ja      
13. Anders Johansson Piteå BK   233   26   Ja      
14. Louise Löfgren Pite BF   233   30   Ja      
15. Ante Fahlén Vilhelmina IK   230   21          
16. Erik Rönnbäck Bodens BS   224   22   Ja      
17. Ludwig Ingerskog Bodens BS   224   0   Ja      
18. Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK   223   30   Ja      
19. Felix Nilsson Bodens BS   222   7   Ja      
20. Peter Berglund Kiruna AIF Bowling   222   30   Ja      
21. Per Sundqvist Bodens BS   221   4   Ja      
22. Helena Josjö Bodens BS   221   20          
23. Fredrik Larsson Bodens BS   218   8   Ja      
24. Peter Lundberg Bodens BS   217   17          
25. Emil Holmberg Bodens BS   217   1          
26. Jan Rönnbäck Bodens BS   215   16   Ja      
27. Dan Wälivaara BK BD-Pärlan   214   9          
28. Daniel Rönnbäck Bodens BS   214   13          
29. Ulf Pettersson Bodens BS   213   14   Ja      
30. Henrik Törnquist Domsjö IF BK   212   11   Ja      
31. Mats Andersson Bodens BS   210   12   Ja      
32. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   209   22          
33. Staffan Bergdahl Bodens BS   208   9          
34. Daniel Unander Kiruna AIF Bowling   207   0   Ja      
35. Jan Thorsson Strajk Alley Hallförening   206   30          
36. Tommy Petersén BK Ripan   206   7   Ja      
37. Peter Ljung Team Pergamon BC   206   2          
38. William Svensson BK Kaskad   205   0   Ja      
39. Kjell Landström BK BD-Pärlan   204   10          
40. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   202   0   Ja      
41. Ove Sundén BF Krypton   200   19          
42. Helena Carlsson Umeå IK BF   198   21          
43. Fredrik Karlsson Bodens BS   198   27          
44. Fredrik Walding BF Krypton   198   30          
45. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   196   30   Ja      
46. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   196   22          
47. Ulf Riström BF Krypton   195   30          
48. Anders Jonsson Domsjö IF BK   194   26          
49. Roger Engman BK Loet   193   23   Ja      
50. Niklas Wiklund BK Ripan   191   12          
51. Sven-Erik Bergman Boden-Cometen   189   30          
52. Viktoria Sandlund IFK Umeå   189   30          
53. Peder Jacobsson Vilhelmina IK   187   5          
54. Tommy Andersson BF Krypton   186   20   Ja      
55. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   186   29          
56. Leif Strömgren BK BD-Pärlan   186   30          
57. Lars-Erik Spett BK Ripan   186   30          
58. Sara Almqvist BK Prana   186   19          
59. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   184   30          
60. Daniel Tserni BK Loet   183   14   Ja      
61. Magnus Fagerqvist BK Loet   181   11   Ja      
62. Rolf Norling Boden-Cometen   176   30          
63. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   163   20          
64. Lars Karlsson Bodens BS   162   10   Ja      
65. Jesper Hansson Vilhelmina IK   160   22