Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Turboresultat serie 2

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 2   Hcp/ser   Redan
i final
  Till
final
 
1. Henrik Törnquist Domsjö IF BK   267   11   Ja      
2. Jan Rönnbäck Bodens BS   251   16   Ja      
3. Ulf Pettersson Bodens BS   244   14       Ja  
4. Mats Andersson Bodens BS   244   12   Ja      
5. Daniel Tserni BK Loet   242   14   Ja      
6. Adam Andersson Team Pergamon BC   241   0   Ja      
7. Kim Lindström Bodens BS   236   12   Ja      
8. Andreas Lidström Vilhelmina IK   236   30   Ja      
9. Caroline Johansson Pite BF   236   29          
10. Erik Rönnbäck Bodens BS   233   22   Ja      
11. Andreas Lindgren BK Loet   232   11          
12. Felix Nilsson Bodens BS   231   7   Ja      
13. Jonne Käsmä Finland   230   1   Ja      
14. Ludwig Ingerskog Bodens BS   228   0   Ja      
15. Anders Johansson Piteå BK   227   26   Ja      
16. Daniel Unander Kiruna AIF Bowling   227   0   Ja      
17. Louise Löfgren Pite BF   227   30   Ja      
18. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   225   30   Ja      
19. Peter Lundberg Bodens BS   225   17          
20. Arto Kuusela BK Loet   224   11   Ja      
21. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   221   0   Ja      
22. Lars-Erik Spett BK Ripan   221   30          
23. Anders Jonsson Domsjö IF BK   221   26          
24. Per Sundqvist Bodens BS   221   4   Ja      
25. Sebastian Landin Olsson BF Krypton   220   30   Ja      
26. Johannes Granström Bodens BS   219   5   Ja      
27. Ante Fahlén Vilhelmina IK   219   21          
28. Jesper Hansson Vilhelmina IK   217   22          
29. Henrik Simonsson Bodens BS   217   15          
30. Niklas Wiklund BK Ripan   217   12          
31. Tommy Andersson BF Krypton   214   20   Ja      
32. Emil Holmberg Bodens BS   212   1          
33. Rickard Ekman BF Krypton   212   22          
34. Axel Simonsson Bodens BS   210   16   Ja      
35. Magnus Fagerqvist BK Loet   209   11   Ja      
36. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   208   22          
37. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   207   29          
38. Peter Berglund Kiruna AIF Bowling   206   30   Ja      
39. Peter Ljung Team Pergamon BC   205   2          
40. Staffan Bergdahl Bodens BS   203   9          
41. Tommy Petersén BK Ripan   202   7   Ja      
42. Leif Strömgren BK BD-Pärlan   201   30          
43. Dan Wälivaara BK BD-Pärlan   200   9          
44. Fredrik Larsson Bodens BS   198   8   Ja      
45. Helena Josjö Bodens BS   198   20          
46. Helena Carlsson Umeå IK BF   196   21          
47. Roger Engman BK Loet   195   23   Ja      
48. William Svensson BK Kaskad   194   0   Ja      
49. Daniel Rönnbäck Bodens BS   192   13          
50. Viktoria Sandlund IFK Umeå   191   30          
51. Fredrik Karlsson Bodens BS   189   27          
52. Ulf Riström BF Krypton   188   30          
53. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   188   30          
54. Lars Karlsson Bodens BS   187   10   Ja      
55. Sara Almqvist BK Prana   187   19          
56. Kjell Landström BK BD-Pärlan   186   10          
57. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   182   20          
58. Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK   179   30   Ja      
59. Sven-Erik Bergman Boden-Cometen   178   30          
60. Jan Thorsson Strajk Alley Hallförening   175   30          
61. Peder Jacobsson Vilhelmina IK   173   5          
62. Rolf Norling Boden-Cometen   172   30          
63. Fredrik Walding BF Krypton   167   30          
64. Ove Sundén BF Krypton   159   19          
65. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   143   22