Startande spelare:   72     Registered herrar/damer:   88%/12%
Totalt antal starter: 195 Antal spelade starter: 195
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Boden Open 2019

Arrangeras av:     Strajk Alley Bowling
Telefon: 0921-16070
E-mail: info@strajkalley.se
Hemsida: www.strajkalley.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Torsdagen den 14 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 15:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Kvartsfinal
Semifinal
Anders Johansson Piteå BK Lördagen den 16 mars 12:00
Kvartsfinal
Semifinal
Anders Jonsson Domsjö IF BK Lördagen den 16 mars 12:00
Andreas Jonsson Vilhelmina IK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Andreas Lidström Vilhelmina IK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Semifinal
Matchspel
Andreas Lindgren Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Måndagen den 11 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 18:00
Ante Fahlén Vilhelmina IK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Arto Kuusela BK Loet Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 7 mars 19:30
Kvartsfinal
Semifinal
Axel Simonsson Bodens BS Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 7 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 18:00
Semifinal
Carl Wikhede Piteå BK Torsdagen den 7 mars 19:30
Caroline Johansson Pite BF Söndagen den 10 mars 12:00
Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Kvartsfinal
Dan Wälivaara BK BD-Pärlan Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Daniel Rönnbäck Bodens BS Söndagen den 10 mars 12:00
Daniel Tserni BK Loet Tisdagen den 5 mars 19:30
Semifinal
Matchspel
Daniel Unander Bodens BS Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Semifinal
Emil Holmberg Bodens BS Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Erik Rönnbäck Bodens BS Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Semifinal
Felix Nilsson Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 12:00
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Semifinal
Matchspel
Titelmatch
Fredrik Karlsson Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Söndagen den 10 mars 12:00
Fredrik Larsson Bodens BS Söndagen den 10 mars 12:00
Kvartsfinal
Semifinal
Fredrik Walding BF Krypton Lördagen den 16 mars 15:00
Helena Carlsson Umeå IK BF Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Helena Josjö Bodens BS Tisdagen den 5 mars 19:30
Henrik Simonsson Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 18:00
Henrik Törnquist Domsjö IF BK Lördagen den 16 mars 12:00
Semifinal
Ingvar Carlsson Boden-Cometen Torsdagen den 7 mars 19:30
Jan Rönnbäck Bodens BS Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 7 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Kvartsfinal
Semifinal
Jan Thorsson Bodens BS Måndagen den 11 mars 19:30
Janne Nyman Skellefteå IF Torsdagen den 7 mars 19:30
Jesper Hansson Vilhelmina IK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Joakim Löfstedt Vilhelmina IK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Johannes Granström Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Måndagen den 11 mars 19:30
Semifinal
Matchspel
Jonne Käsmä Finland Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Kent-Ove Andersson Boden-Cometen Söndagen den 10 mars 12:00
Torsdagen den 14 mars 19:30
Kvartsfinal
Kim Lindström Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Måndagen den 11 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Semifinal
Kjell Landström BK BD-Pärlan Torsdagen den 14 mars 19:30
Fredagen den 15 mars 16:00
Lars Karlsson Bodens BS Lördagen den 16 mars 12:00
Lars-Erik Spett BK Ripan Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Leif Strömgren BK BD-Pärlan Lördagen den 16 mars 15:00
Louise Löfgren Piteå BK Måndagen den 11 mars 19:30
Kvartsfinal
Semifinal
Ludwig Ingerskog Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Söndagen den 10 mars 12:00
Torsdagen den 14 mars 19:30
Semifinal
Matchspel
Stegfinal 1
Magnus Fagerqvist BK Loet Tisdagen den 5 mars 19:30
Kvartsfinal
Martin Lindqvist Domsjö IF BK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Mats Andersson Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Niklas Wiklund BK Ripan Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Ove Sundén BF Krypton Torsdagen den 14 mars 19:30
Peder Jacobsson IFK Umeå Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Per Sundqvist Bodens BS Söndagen den 10 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Semifinal
Peter Berglund Boden-Cometen Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 7 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Kvartsfinal
Semifinal
Peter Ljung Team Pergamon BC Lördagen den 16 mars 15:00
Lördagen den 16 mars 18:00
Peter Lundberg Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Måndagen den 11 mars 19:30
Torsdagen den 14 mars 19:30
Rickard Ekman BF Krypton Söndagen den 10 mars 12:00
Torsdagen den 14 mars 19:30
Kvartsfinal
Roger Engman BK Loet Tisdagen den 5 mars 19:30
Torsdagen den 7 mars 19:30
Söndagen den 10 mars 12:00
Kvartsfinal
Roger Jonsson Skellefteå IF Torsdagen den 7 mars 19:30
Roger Nyström Boden-Cometen Torsdagen den 7 mars 19:30
Semifinal
Rolf Norling Boden-Cometen Tisdagen den 5 mars 19:30
Sara Almqvist BK Prana Torsdagen den 7 mars 19:30
Sebastian Gabrielsson Piteå BK Måndagen den 11 mars 19:30
Sebastian Landin Olsson BK Loet Torsdagen den 14 mars 19:30
Lördagen den 16 mars 15:00
Kvartsfinal
Semifinal
Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Kvartsfinal
Semifinal
Matchspel
Stegfinal 3
Sparring 1 Svenska Bowlingförbundet Kvartsfinal
Sparring 2 Svenska Bowlingförbundet Kvartsfinal
Staffan Bergdahl Bodens BS Torsdagen den 7 mars 19:30
Sven Sundqvist Luleå BF Torsdagen den 14 mars 19:30
Sven-Erik Bergman Boden-Cometen Torsdagen den 7 mars 19:30
Kvartsfinal
Semifinal
Tommy Andersson BF Krypton Tisdagen den 5 mars 19:30
Söndagen den 10 mars 12:00
Kvartsfinal
Tommy Petersén BK Ripan Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Semifinal
Matchspel
Stegfinal 2
Ulf Pettersson Bodens BS Tisdagen den 5 mars 19:30
Söndagen den 10 mars 12:00
Kvartsfinal
Ulf Riström BF Krypton Måndagen den 11 mars 19:30
Viktoria Sandlund IFK Umeå Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 16 mars 15:00
William Svensson BK Kaskad Fredagen den 15 mars 16:00
Lördagen den 16 mars 12:00
Semifinal
Matchspel
Stegfinal 1
Stegfinal 2
Stegfinal 3
Titelmatch

TOTALT: 72 SPELARE